Turistika

Letní turistika – Poznejte na kole jedinečný a svérázný kraj Chodska

Chodsko je pojem, a to nejen pro České turisty, ale i pro zahraniční cestovatele. V současné době se i tady stále více rozšiřuje nabídka pro cykloturistiku. Při projížďkách tradičními chodskými vesničkami si zaručeně odpočinete. Ještě než ale vyrazíte, začtěte se do nové publikace o Chodsku, která právě vychází. Prozradí vám o tomto nádherném regionu to, co možná nevíte.

Plzeňský kraj v této turistické sezoně doplňuje portfolio turistických publikací. Nejnovějším počinem je image publikace věnující se právě Chodsku. Krajinu u bavorských hranic, kterou v minulosti strážili tvrdohlaví Chodové, vám představí krásné fotografie. Ještě než vyrazíte na váš cyklovýlet, uděláte si ten pravý obrázek o tomto regionu. Jak vypadá chodský kroj, kdo významný se na Chodsku narodil, co je to paličkování a kanafas, jak se slaví masopust nebo zdobí chodská keramika, to vše se z nového image prospektu můžete dozvědět.

Tipy, kam na Chodsku na kole

Z centra Chodska, Domažlic, se můžete dostat do bavorského FurthimWaldu. Trasa je součástí mezinárodní dálkové cyklotrasy Praha-Plzeň-Řezno-Mnichov a je vhodná i pro děti. Vede kolem Babylonu, kde si v parných letních dnech můžete dát zastávku na koupání. Po rozsáhlé revitalizaci a odbahnění je tento rybník opět žádaným přírodním koupalištěm a nabízí čistou vodu. Součástí trasy je i Čertova naučná stezka.
Zážitkem bude cyklovýlet na nejvyšší vrchol Českého lesa – Čerchov (1042 m). Z Kurzovy rozhledny, vysoké 24 metrů, je výborný výhled. Za jasného počasí dohlédnete nejen na Chodsko, Bavorsko, ale i na vzdálené Alpy. Připravit se ale musíte samozřejmě na pořádný výšlap. Pro ty, co nechtějí šlapat, je tu cyklobus. Můžete ho využít v letní sezoně, vyveze vám kola až na vrchol a vy si pak můžete vychutnat pouze parádní sjezd dolů.

Více se o chodsku a památkách dovíte také zde>>

Zimní aktivity – sjezdovky a běžkařské tratě

Rodinný lyžařský areál Voithenberg

Atraktivní zimní sportovní středisko pro rodiny s dětmi. Tato lyžařská oblast kombinuje mírné a střední sjezdové trasy a je ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi. Součástí areálu je i sáňkovací svah.

více zde>>

Skiareál Hohenbogen

Rozsahem a kvalitou sjezdovek srovnatelný lyžarský areál na německé straně Šumavy. Cenově ovšem velice příznivý a jen 28 Km vzdálený od Zámečku Milada.

více zde>>

Běžkařské tratě

Síť běžkařských tratí již 12 km od Zámečku Milada.